Bądźmy w kontakcie:  kontakt@dziewczynawtrampkach.pl   

Poznaj moją historię

Dziewczyna w Trampkach - O Mnie OPT1
Jestem normalną Dziewczyną w trampkach, która swoją odwagą i szczerością trafia do młodzieży. Daje im wsparcie, wskazówki, moc do działania. I nie przestanę dopóki nie pomogę tym młodym ludziom w rozwinięciu skrzydeł. 

Towarzyszę nastolatkom w życiu i rozwoju. Wydałam książkę – moją „Dziewczynę w trampkach”, którą sama stworzyłam od A do Z. Niejednokrotnie gościłam w programach telewizyjnych oraz radiowych:

TVP3 WroclawTVP3 GorzowTelewizja GorzowMeloRadioRadio Kolor
Media o mnieopinie o mnie
Za działania Dziewczyny w trampkach zostałam nagrodzona statuetką IK MAGAZINE AWARDS WOMEN’S PRESTIGE oraz w plebiscycie Bestseller Roku 2018 w kategorii Innowacyjny projekt dla młodzieży.
W 2018 roku znalazłam się wśród najlepszych Trenerów Biznesu, Mentorów oraz Coachów, rekomendowanych przez czasopismo Law Business Quality.
W 2019 roku wystąpiłam na scenie TEDx WSB ze swoją mową życia.

Oto fragment mojej historii - posłuchaj!

Moje motto życiowe:

Każdy z nas jest MOTYLEM.
Najważniejsze, aby miał odwagę pofrunąć i odkrywać świat!

Dziewczyna w trampkach źródłem inspiracji  dla nastolatków

Dziewczyna w Trampkach - Malgosia Kapusciak OPT
Szczerze i otwarcie mówię o tym, co przeżyłam, jak to na mnie wpłynęło i jakie lekcje wyciągnęłam. Dlatego główny przekaz kieruję do nastolatków, młodych ludzi oraz ich rodziców, bo wiem jak ważne jest wsparcie i zrozumienie. 

Na co dzień możesz mnie spotkać na wykładach w szkole, wystąpieniach publicznych lub w przestrzeni online, gdzie dzielę się tym co najcenniejsze. Wiedzą życiową, nowymi odkryciami, przeżyciami, doświadczeniami, wnioskami po porażkach. A trochę ich było...

Doskonale wiem, co znaczy iść drogą do nikąd i upaść boleśnie przez chorobliwe ambicji. Przeżyłam to. Najpierw w wieku 28 lat mogłam zginąć na autostradzie. Na szczęście nic mi się nie stało, ale po tym wydarzeniu wszystko się zmieniło. Jeszcze tego samego dnia podjęłam decyzję, że zaczynam żyć inaczej niż dotychczas. Małymi krokami stworzyłam świat Dziewczyny w trampkach całkowicie od zera. Sama wydałam swoją książkę mimo tego, że większość znajomych śmiała mi się w twarz na samą myśl o tym. Ale moje marzenie było większe niż strach, chociaż kosztowało to sporo pracy, stresu, nieprzespanych i przepłakanych nocy. Jednak najtrudniejsza była praca nad sobą – swoimi demonami, które wcześniej na podcinały mi skrzydła. 

Kiedy myślałam, że najgorsze jest już za mną, bo w końcu byłam wolna i szczęśliwa, otrzymywałam nagrody za swoje działania, gościłam w różnych programach, mój nowy świat rozwalił się jak domek z kart. Na początku kompletnie nie wiedziałam, jak sobie z tym poradzić. Szukałam pomocy u psychologa, wyjechałam nawet z Polski. Nigdy nie zdiagnozowano u mnie depresji, ale z pewnością się o nią otarłam. Dwa lata podnosiłam się z tego upadku, ale nie poddałam się. Wiesz dlaczego? Bo życie to niekończąca się podróż pełna niespodzianek i ja chciałam zobaczyć, co odkryje się za kolejnym zakrętem. Tak przeżyłam drugą, najważniejszą transformację życia, która pozwoliła mi dojrzeć, zrozumieć prawdziwy sens mojej misji, poznać niezaspokojone potrzeby i pragnienia. Na nowo odkryłam w sobie Motyla, tym razem z większą wiedzą o sobie i silniejszymi skrzydłami do latania.

moja misja życiowa

W projekcie, książce, poradnikach, filmach video, warsztatach i wykładach, świecie online przekazuję nastolatkom wiedzą o życiu, o tym jak pokonałam swoje  problemy. O wyzwaniach, z jakimi muszą się zmierzyć i rozwiązaniach, które mogą im pomóc. Razem pracujemy nad inteligencją emocjonalną, rozwijaniem talentów, poczuciem własnej wartości, wdzięcznością, odnajdywaniem pasji, samoakceptacją, zmianą przekonań, wdzięcznością i wyciąganiem wniosków z porażek. Taką właśnie mam misję życiową, w której kluczem do sukcesu jest autentyczność, doświadczenie, szczerość i rozwój.

Wierzę, że każdy z nas jest MOTYLEM, który potrafi wzbić się do góry i latać wysoko. Jeżeli tylko odkryje swoją wartość, uwierzy w siebie, rozwinie skrzydła i odważy się zrobić ten pierwszy krok. Dlatego walczę z zakazami i nakazami wobec nastolatków. 
Dziewczyna w Trampkach - Mala Gosia OPT
Każdy Motyl chce być wolny, podążać za swoim głosem serca, marzeniami.  Tego samego chcą młodzi ludzie - wolności i zaufania. Tylko tak mogą naprawdę cieszyć się życiem i wzrastać. 

Dziewczynę w trampkach znają nie tylko uczniowie szkół, ale i wychowankowie Ośrodków Wychowawczych oraz OHP. To właśnie z nimi stawiałam swoje pierwsze kroki jako towarzysz, mentor, odkrywca i twórca. I to dla nich stworzyłam mój autorski program szkoleniowy, który został nagrodzony statuetką. 

Mnie nie przeraża bagaż doświadczeń i błędy, jakie popełnia młodzież. Tak samo narkotyki, łamanie prawa, nałogi, traumatyczne przeżycia. Nie oceniam ich, nie neguje - staram się ich zrozumieć. Znaleźć rozwiązania, które dadzą im trwałe "światełko w tunelu". 

Każdy z nas ma swoją przeszłość, co nie znaczy, że musi się z nią definiować. Każdy z nas ma też prawo do drugiej szansy. Ja ją dostałam, na szczęście.
Dziewczyna w Trampkach - O Mnie 1Dziewczyna w Trampkach - O Mnie 2Dziewczyna w Trampkach - O Mnie 3Dziewczyna w Trampkach - O Mnie 4Dziewczyna w Trampkach - O Mnie 9Dziewczyna w Trampkach - O Mnie 6Dziewczyna w Trampkach - O Mnie 7Dziewczyna w Trampkach - O Mnie 8
Copyright © 2016-2020 Dziewczyna w Trampkach - Małgorzata Kapuściak. Wszelkie prawa zastrzeżone!
Scroll Up linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram