Bądźmy w kontakcie:  kontakt@dziewczynawtrampkach.pl   
Malgorzata Kapusciak 1 2023

Jestem jedyną w Polsce Dziewczyną w trampkach, która ma dużą wiedzę o nastolatkach.

Skąd? Od lat jestem w ich świecie!

Jestem Socjoterapeutką, która towarzyszy młodym w kryzysach emocjonalnych i szkolnych.

Napisałam książkę oraz poradniki dla młodzieży, by ułatwić im życie w okresie dojrzewania.

Występuję na scenie i opowiadam swoją historią. Przeprowadzam szkolenia rozwojowe, aby najpierw przywrócić im wolność, a później pomóc im rozwinąć skrzydła.

Gościłam w programach telewizyjnych oraz radiowych:

TVP3 WroclawTVP3 GorzowTelewizja GorzowMeloRadioRadio Kolor
Media o mnieopinie o mnie
Za działania Dziewczyny w trampkach otrzymałam statuetkę IK MAGAZINE AWARDS WOMEN’S PRESTIGE.
Mój projekt rozwojowy dla młodzieży został nagrodzony w plebiscycie Bestseller Roku 2018 w kategorii Innowacyjny projekt dla młodzieży.
W 2018 roku znalazłam się wśród najlepszych Trenerów Biznesu, Mentorów oraz Coachów, rekomendowanych przez czasopismo Law Business Quality.
W 2019 roku wystąpiłam na scenie TEDx WSB ze swoją mową życia.

Posłuchaj wystąpienia


Każdy z nas jest MOTYLEM, który potrafi wzbić się do góry i fruwać wysoko. Jeżeli tylko odkryje swoją wartość, uwierzy w siebie, rozwinie skrzydła i odważy się zrobić ten pierwszy krok!


Malgorzata Kapusciak 2 2023

Pomagam młodym żyć tak, jak pragną.

Swój przekaz kieruję przede wszystkim do nastolatków, młodych ludzi, aby wspierać ich w rozumieniu SIEBIE – swoich emocji, myśli, reakcji, pragnień.

Pomagam im przepracować przekonania i ściągnąć z nich ciężar bolesnych doświadczeń. Tylko tak będą w stanie odzyskać wolność oraz wejść na wyższy poziom swoich możliwości.

Nikogo nie trenuję, nie pouczam, nie umoralniam. Idę z nimi przez życie obok, towarzysząc im na każdym etapie drogi.

Można mnie spotkać na szkolnych korytarzach lub na scenie. Znajdziesz mnie też w social mediach, gdzie każdego dnia udostępniam wskazówki, inspiracje, pomocną wiedzę i swoje przemyślenia.
opinie o mnie 2023

Szczerze i otwarcie mówię o tym, co przeżyłam.

Wychowałam się w domu, gdzie mało mówiliśmy o emocjach i marzeniach, a problemy były zakopywane pod dywan. 

Dlatego jako nastolatka byłam zbuntowana i głodna przygód. Miałam niską samoocenę, trud w wyrażaniu swoich uczuć, brak wiary w siebie. Poczucie niezasługiwania i wstydu. Byłam ofiarą przemocy rówieśniczej. Na szczęście nie było wtedy Internetu…
Malgorzata Kapusciak 3 2023
Świat nastolatków znam lepiej niż inni, bo dorastałam z różnymi ludźmi. Z tymi, co brali narkotyki też. Dlatego doskonale rozumiem dzisiejszą młodzież i ich chęć ucieczki od problemów... 
Długo wyczekiwane wejście w dorosłość wcale nie było takie piękne, jakby się wydawało. Pójście na studia, codzienna walka o przetrwanie, praca w korporacji, a następnie wyjazd do większego miasta i rozpoczęcie nowego etapu życia. Do tego doszły jeszcze chorobliwe ambicje i ta chęć udowodnienia rodzicom, że zawsze dam sobie radę. Dawałam, tylko jakim kosztem…

Pewnego dnia coś we mnie pękło. Dopiero spotkanie z psychologiem uświadomiło mi, że właśnie przechodzę załamanie nerwowe. Ale to nie koniec dramatów...

Mając 28 lat mogłam zginąć na autostradzie. Na szczęście nic mi się nie stało, ale po tym wydarzeniu nic już nie było takie, jak wcześniej. W końcu dotarło do mnie, że mój pęd życia to droga donikąd. Że marnuję swoją młodość goniąc za pieniędzmi, które przecież nie są najważniejsze. Dlatego z dnia na dzień rzuciłam pracę i zmieniłam swój świat. Było tylko jedno ALE - nie wiedziałam, co będzie dalej...

Pomysł stworzenia Dziewczyny w trampkach pojawił się spontanicznie. Znajomi patrząc na moją przemianę porównali mnie do motyla, który nareszcie ma odwagę pofrunąć za marzeniami. Później zasugerowali mi, abym napisała książkę i podzieliła się swoimi przeżyciami z młodymi ludźmi. Posłuchałam ich, bo w głębi serca czułam, że moja historia może innym otworzyć oczy. Tak powstała "Dziewczyna w trampkach", którą napisałam w sześć tygodni. Nawet nie szukałam wydawcy – sama ją wydałam. Tak spełniłam swoje największe marzenie…

Kiedy wreszcie czułam się spełniona i szczęśliwa, otrzymywałam nagrody za swoje działania, gościłam w mediach, miałam plany na przyszłość, nowy dom w drodze, odnalazłam miłość życia - upadłam po raz drugi... Nigdy nie zdiagnozowano u mnie depresji, ale wszystkie objawy na nią wskazywały. Przez trzy lata dochodziłam do siebie. Z pomocą psychologa, grupy wsparcia, książek, swojej determinacji. Dzięki temu na nowo odkryłam w sobie MOTYLA. Tym razem z większą świadomością, wiedzą o sobie i silniejszymi skrzydłami.

Każdy z nas idąc przez życie tworzysz własną historię. Prawdziwą i oryginalną, która wyróżnia go z tłumu. Jeżeli we wszystko co robi włoży serce, energię i swoją moc, a także doświadczenia zdobywane latami - ma szansę poruszyć innych. A to może stać się przepustką do wszystkiego, czego pragnie!

Dlatego dzieląc się z ludźmi swoją historią, chcę im udowodnić, że...bez względu na to, co było - to od nich zależy KIM SIĘ STANĄ!
Collage O Mnie 2023
Copyright © 2016-2024 Dziewczyna w Trampkach - Małgorzata Kapuściak. Wszelkie prawa zastrzeżone!