Bądźmy w kontakcie:  kontakt@dziewczynawtrampkach.pl   

Poznaj moją historię

Dziewczyna w Trampkach - O Mnie OPT1
Jestem dziewczyną w trampkach, która swoją szczerością i zaangażowaniem trafia z przekazem do nastolatków. Daje im wsparcie, wskazówki, moc do działania. I nie przestanę dopóki nie odkryją w sobie Motyla pewnego swojej wartości. 

Towarzyszę im w życiu i rozwoju. Inspiruję historią oraz doświadczeniami. Dzielę się tym, co ważne i trudne. Specjalnie dla nastolatków napisałam oraz wydałam książkę, stworzyłam poradniki pomocnicze oraz przeprowadzam wykłady i szkolenia. Niejednokrotnie też gościłam w programach telewizyjnych oraz radiowych:

TVP3 WroclawTVP3 GorzowTelewizja GorzowMeloRadioRadio Kolor
Media o mnieopinie o mnie
Za działania Dziewczyny w trampkach zostałam nagrodzona statuetką IK MAGAZINE AWARDS WOMEN’S PRESTIGE oraz w plebiscycie Bestseller Roku 2018 w kategorii Innowacyjny projekt dla młodzieży.
W 2018 roku znalazłam się wśród najlepszych Trenerów Biznesu, Mentorów oraz Coachów, rekomendowanych przez czasopismo Law Business Quality.
W 2019 roku wystąpiłam na scenie TEDx WSB ze swoją mową życia.

Oto fragment mojej historii - posłuchaj!

Motto życiowe:

Każdy z nas jest MOTYLEM.
Najważniejsze, aby miał odwagę pofrunąć i odkrywać świat!

Dziewczyna w trampkach źródłem inspiracji  dla nastolatków

Dziewczyna w Trampkach - Malgosia Kapusciak OPT
Szczerze i otwarcie mówię o tym, co przeżyłam. Jak od dziecka spełniałam oczekiwania innych tłumiąc własne uczucia. Jak zostałam Zosią Samosią, która zawsze da sobie radę. Jak poznałam świat narkomanów i dlaczego się z nimi kumplowałam. Jak to się stało, że praca w korporacji doprowadziła mnie do załamania nerwowego. A to nie wszystko - takich doświadczeń było wiele więcej. To one mnie ukształtowały, były ważną lekcją na przyszłość. 

Jak widzisz, wiem jak to jest błądzić, boleśnie upadać i wzrastać. Dlatego główny przekaz kieruję do młodych ludzi, bo doskonale ich rozumiem. Także do rodziców, którzy dla nastolatków są wzorem, źródłem wsparcia i autorytetem.
Dzielę się z innymi tym, co mam najcenniejsze - wiedzą o życiu, nowymi odkryciami, przeżyciami, wnioskami po pokonanych porażkach. 

Mając 28 lat mogłam zginąć na autostradzie. To były ułamki sekund, które zapamiętam do końca życia. Na szczęście nic mi się nie stało, ale po tym wydarzeniu wszystko się zmieniło. Zrozumiałam, że droga jaką podążam to droga donikąd. Że marnuje najpiękniejsze lata na walkę o pieniądze, które w porównaniu do życia - nie mają żadnego znaczenia. Dlatego bez wahania rzuciłam pracę, której nigdy nie lubiłam. Przestałam latać na imprezy, spotykać się z ludźmi, którzy zamiast inspirować się marzeniami - woleli zazdrościć i obgadywać innych. Nagle obudziły się we mnie pragnienia, które przez lata tłumiłam w sobie. 

Pomysł stworzenia Dziewczyny w trampkach pojawił się z dnia na dzień. Znajomi rzucili mi hasło, a ja popłynęłam z wizją. Od razu poczułam wiatr w skrzydłach. Książkę napisałam w sześć tygodni - tak po prostu usiadłam i napisałam. Nawet nie szukałam wydawcy - wydałam ją sama. Oczywiście nie było to łatwe, bo ludzie  bardziej śmiali mi się w twarz niż wyciągali pomocną dłoń. Ale ja się nie poddawałam, w końcu spełniałam swoje marzenia. Kosztowało to sporo pracy, stresu, cierpliwości (której nie miałam), łez, nieprzespanych nocy. Jednak najtrudniejsza była praca nad sobą – swoimi ograniczeniami, które wcześniej hamowały mnie w działaniach. 

Kiedy nareszcie byłam wolna i szczęśliwa, otrzymywałam nagrody za swoje działania, gościłam w mediach, miałam plany na przyszłość, nowy dom w drodze, odnalazłam miłość życia - upadłam po raz drugi. Czy zawalił mi się świat? Oczywiście. Na początku kompletnie nie wiedziałam, jak sobie z tym poradzić, co będzie dalej. Czułam się bezradna, zagubiona, zrezygnowana. Poprosiłam o pomoc psychologa, który od razu powiedział: "Musisz wyjechać, zmienić otoczenie. Odpocząć". I wyjechałam na długie tygodnie. Nigdy nie zdiagnozowano u mnie depresji, ale wszystkie objawy na nią wskazywały. 

Dwa lata podnosiłam się z tego upadku. Szmat czasu, prawda? Ale podniosłam się i to jest najważniejsze. Dzięki tej transformacji dojrzałam, poznałam swoje niezaspokojone potrzeby, demony z przeszłości.  Na nowo odkryłam w sobie MOTYLA, tym razem z większą świadomością i silniejszymi skrzydłami do latania. 

Zrozumiałam też, że życie nie zawsze jest trudne, potrafi też być piękne. Pełne niespodzianek, możliwości. Dlatego chcę się dzielić swoją historią i pokazać młodym ludziom, że bez względu na to co się wydarzy to zawsze mają szansę zmienić swoje życie. Wystarczy tylko podjąć decyzję!


 misja życiowa

Pomagam nastolatkom przejść przez okres dojrzewania tak, aby pewnym i świadomym krokiem mogli wejść w dorosłość. Podążając za swoimi marzeniami, wartościami oraz tym, co dla nich najważniejsze. 

Inspiruję swoimi doświadczeniami i historią. Przekazuję praktyczną oraz sprawdzoną wiedzę, dzięki której z niedowartościowanej nastolatki bez pomysłu na życie stałam się szczęśliwą i spełnioną dziewczyną sukcesu, dla której praca to prawdziwa pasja. 

W działaniach z młodzieżą stawiam na prawdę, wolność wyboru, wiedzę oraz działanie.
Dziewczyna w Trampkach - Mala Gosia OPT
Każdy młody człowiek chce czuć się wolny, podążać za głosem serca, ciekawością. Iść w kierunku swoich marzeń oraz zdobywać nowe doświadczenia, które pomogą mu dowiedzieć się KIM naprawde JEST. 

Dziewczynę w trampkach znają nie tylko uczniowie szkół, ale i wychowankowie Ośrodków Wychowawczych oraz OHP. To właśnie z nimi stawiałam swoje pierwsze kroki jako towarzysz, mentor i twórca. Także dla nich stworzyłam mój autorski program szkoleniowy, który został nagrodzony statuetką. 

Mnie nie przeraża bagaż doświadczeń i błędy, jakie popełnia młodzież. Tak samo narkotyki, łamanie prawa, nałogi, traumatyczne przeżycia. Nie oceniam, nie neguje - po prostu staram się ich zrozumieć. Znaleźć rozwiązania, które dadzą im wiarę, odwagę i wytrwałość w procesie zmian. 

Każdy z nas ma swoją przeszłość, co nie znaczy, że musi się z nią definiować. Każdy z nas ma też prawo do drugiej szansy od życia. Ja ją dostałam - dziś jestem szczęśliwą i spełnioną dziewczyną w trampkach, która czuje, że podążą właściwą drogą. Teraz czas na nich!

Dziewczyna w Trampkach - O Mnie 1Dziewczyna w Trampkach - O Mnie 2Dziewczyna w Trampkach - O Mnie 3Dziewczyna w Trampkach - O Mnie 4Dziewczyna w Trampkach - O Mnie 9Dziewczyna w Trampkach - O Mnie 6Dziewczyna w Trampkach - O Mnie 7Dziewczyna w Trampkach - O Mnie 8
Copyright © 2016-2021 Dziewczyna w Trampkach - Małgorzata Kapuściak. Wszelkie prawa zastrzeżone!
Scroll Up linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram