Bądźmy w kontakcie:  kontakt@dziewczynawtrampkach.pl   
Malgorzata Kapusciak - Projekt Dla Mlodziezy NEW

STOP agresji i autoagresji wśród nastolatków!

Program rozwojowy Dziewczyny w trampkach to jedyny program dla młodzieży, który skupia się na 4 najważniejszych zagrożeniach:

 1. PRZEMOC
 2. AUTOAGRESJA
 3. UCIECZKA W UŻYWKI
 4. NISKA SAMOOCENA

Młodzi dziś krzyczą o pomoc!

Ponad 50% nastolatków jest ofiarą przemocy rówieśniczej.

Dla młodego człowieka takie przeżycie to prawdziwy dramat, który mocno uderza w jego samoocenę. Który zamyka na ludzi, skazuje na samotność. Prowadzi do depresji, uzależnień, samookaleczeń.

Z roku na rok liczba problemów ze zdrowiem psychiczny, jak również liczba podejmowanych prób samobójczych wciąż rośnie. To jest temat palący, od wielu już lat.

Obecnie życie nastolatków to trudna WALKA. Z presją rówieśników, emocjami, zakazami, nakazami, brakiem zrozumienia, oczekiwaniami. Z ambicjami, bólem czy odrzuceniem. To też ucieczka od problemów czy poczucia wstydu, który często ma swój tragiczny finał.

Ale to nie wszystko. Nastolatkowie są w stanie zrobić wiele rzeczy, żeby zaistnieć w Internecie.  Zniszczyć drugiego człowieka też…

 

Co możemy z tym zrobić?

Wczesne reagowanie, rozmowy o emocjach, potrzebach nastolatków. O tym, jak radzić sobie w kryzysie i jak wspierać innych. To jest im potrzebne!

Często nawet nie mają obok siebie kogoś, z kim mogą porozmawiać. I tak szukają czegoś, co pomoże im się uwolnić od przeżywanych dramatów.

 

Od ponad 5 lat jeżdżę po szkołach i pomagam nastolatkom uwolnić się od problemów dojrzewania. Wyjaśniam im:

 •  jak pracować nad negatywnym postrzeganiem SIEBIE,
 •  jak odkryć stłumione emocje i je zrozumieć,
 •  jak radzić sobie ze zmianą nastroju,
 •  jak wzmocnić samoocenę,
 • co robić, gdy jesteś ofiarą hejtu i jak wspierać innych,
 • kiedy mówić NIE,
 •  jak nie poddać się presji kolegów,
 •  jak kształtować wspierające przekonania i postawy życiowe,
 •  jak zmotywować się do nauki i rozwoju zainteresowań,
 • jak reagować na obraźliwe komentarze w sieci,
 • dlaczego nie warto uciekać w używki,
 • jak korzystać z mediów społecznościowych, by nie zmarnować sobie życia.

 

Mój program zdobył statuetkę BESTSELLER ROKU 2018 w kategorii Innowacyjny projekt dla młodzieży. Wiesz dlaczego? Bo wychodzi poza schemat. Skupia się na realnych problemach i zagrożeniach. Ale oprócz wiedzy – wiele im mówię o sobie. O moich porażkach, rozczarowaniach, sukcesach.

Relacje, emocje, świat nastolatków  – to są dla nich ważne tematy do rozmów.

 

W szkołach oraz placówkach, jakie już odwiedziłam - skala przemocy rówieśniczej spadła. Młodzi zamiast znęcać się nad sobą, zaczęli lepiej rozumieć swoje emocje i się wspierać. Zrozumieli, że  wyzwiska, wyśmiewanie czy złośliwe komentarze – to nie są tylko żarty. Tylko słowa, które naprawdę potrafią zniszczyć człowieka.

Młodzi najpierw muszą odzyskać wolność i chęci do życia, by później pewni siebie mogli rozwijać swoje umiejętności oraz efektywnie się uczyć.

 

CHCĘ NAWIĄZAĆ WSPÓŁPRACĘ

Co mówią o programie jego uczestnicy?

Projekt Dla Mlodziezy - Opinie Nastolatkow

Co sprawia, że moje zajęcia są tak skuteczne?

problemy nastolatków mam już za sobą i wiem, jak pomóc im je rozwiązać!
staram się ich zrozumieć i wesprzeć – zamiast wygłaszać zamiast zakazy i nakazy!
przygotowane przeze mnie materiały edukacyjne są praktyczne i do wykorzystania w każdej chwili!
szybko potrafię zyskać ich zaufanie, bo jestem wobec nich szczera!
do każdej grupy oraz zajęć podchodzę indywidualnie – skupiam się na ich konkretnych potrzebach oraz problemach!
traktuję nastolatków, jak partnerów – do rozmowy i do działania!

Co proponuję?

krok 1

„Szkoła wolna od przemocy i autoagresji” to dwugodzinny wykład/warsztaty, które na zawsze zmienią spojrzenie nastolatków na przemoc, agresję i emocje. Powiemy sobie, jak rozpoznać przeżywane uczucia i pracować nad nimi. Jak radzić sobie z w kryzysie oraz z hejtem.

Młodzież dowie się też, jak wyrażać własne zdanie, potrzeby. Dlaczego ucieczka w używki to droga donikąd. Jak kształtować odpowiednie przekonania i postawy wspierające siebie oraz innych.

krok 2

„Jestem wystarczająco dobry!” to dwugodzinne warsztaty/wykład, po którym młodzież wyjdzie pełna wiary w swoje możliwości.

Krok po kroku stworzymy pozytywny OBRAZ SIEBIE i popracujemy nad samoakceptacją. Pokonamy lęki oraz przekonania na swój temat. Nastolatkowie otrzymają narzędzia, by mogli szybciej odkryć swój potencjał. Wtedy odzyskają sens życia, chęci do działania oraz motywację do nauki.
CHCĘ NAWIĄZAĆ WSPÓŁPRACĘ

Dlaczego zajęcia z Dziewczyną w trampkach są takie ważne?

Istnieją 3 powody, dla których warto ten program przeprowadzić wśród młodzieży:

 1. Stanowi skuteczną profilaktyką w walce z przemocą rówieśniczą, autoagresją oraz nadużywaniem substancji psychoaktywnych. Ponad to realizuje założenia Miejskich Programów Profilaktycznych finansowanych przez Urzędy Miasta oraz Ośrodki Pomocy Społecznej. 
 2. Wpływa na znaczną poprawę zdrowia psychicznego nastolatków. Pomaga im wzmocnić samoocenę, zdemaskować emocje, kształtować odpowiednie przekonania i postawy życiowe. Dostarcza wiedzę oraz umiejętności niezbędne do samoregulacji.
 3. Wspomaga w walce z kryzysem pocovidowym. Stany lękowe oraz brak świadomości swoich emocji to olbrzymie zagrożenie w okresie dojrzewania. Może doprowadzić do poważnych kryzysów, przede wszystkim samobójczych.

Za co cenią ten program pedagodzy?

Małgorzata Kapuściak to młoda, zdolna pisarka, ekspert ds. rozwoju młodzieży. Potrafi zainspirować swoją historią i podzielić się z uczestnikami zajęć cennymi wskazówkami. 

Jest komunikatywna, wierząca w sens swoich działań i przede wszystkim zorientowana na młodego człowieka. Serdecznie polecam zajęcia z Dziewczyną w trampkach!
Lidia Kulczycka Perske
Lidia Kulczycka Perske
dyrektor Niepublicznej Szkoły "Radosna" w Barlinku
Dziewczyna w trampkach to „serce na dłoni”! Jest ambitna, wrażliwa, cierpliwa i kontaktowa. Nie da się przejść obok niej obojętnie. Zaraża swoim optymizmem, wiarą w ludzi i ich marzenia. 

Niewątpliwie motywuje do działania, a swoim anielskim głosem jest w stanie przekonać każdego, że MOŻNA lepiej i więcej.
Ewa Dąbrowska
Ewa Dąbrowska
pedagog
Potrzebujesz więcej rekomendacji? Kliknij tutaj!

Twoja decyzja ma znaczenie! 

Powiedzmy sobie szczerze - świat, w jakim obecnie żyją nastolatkowie, bardziej ich rani niż wspiera. Bardziej im narzuca, jak mają żyć, niż pozwala wyrażać siebie.

Oni nie mają warunków, by naprawdę mogli szczęśliwie funkcjonować.

 

Jako nastolatka sama byłam nękana przez koleżanki w klasie.

Wiem, jak mocno obrywa poczucie własnej wartości.

z niskiej samooceny się nie wyrasta. Ona potrafi iść z nami przez życie. Podcinać nam skrzydła i burzyć plany i marzenia na przyszłość.  

 

Ty dzisiaj masz szansę zmienić życie wielu nastolatków. Nie ważne czy pracujesz w szkole, bibliotece, ośrodku wychowawczym czy jesteś rodzicem.

Tutaj nie ma co czekać!

 

Z programu rozwojowego Dziewczyny w trampkach skorzystało już ponad 3000 nastolatków i ta liczba stale rośnie. 

Wiedza o emocjach i radzeniu sobie z nimi pomaga żyć. Pomaga też dostrzec, w którym momencie warto prosić o pomoc lub tej pomocy komuś udzielić. Wzmacnia wiarę człowieka, we własną sprawczość.

Twoi uczniowie też zasługują na to, by nareszcie mogli odzyskać wolność.

JA jestem gotowa im w tym pomóc - pozwolisz mi na to?

CHCĘ NAWIĄZAĆ WSPÓŁPRACĘZdjecia Zajec - Projekt Dla Mlodziezy
Copyright © 2016-2023 Dziewczyna w Trampkach - Małgorzata Kapuściak. Wszelkie prawa zastrzeżone!