Bądźmy w kontakcie:  kontakt@dziewczynawtrampkach.pl   

Szkoda życia na ciągłe kłótnie ze swoją nastolatką. Wreszcie możesz wieść spokojne życie  bez dramatów! 

I ta NOWA książka Wam w tym pomoże! 

Bo gdy Twoja dorastająca córka ją przeczyta,  zrozumie, że nie jesteś jej wrogiem. Zacznie się przed Tobą otwierać i odzywać z szacunkiem zamiast wybuchać bez powodu. Chyba na tym Ci zależy, prawda?

Nowa ksiazka Malgorzaty Kapusciak
Wielu rodziców nastolatek nie rozumie jednej podstawowej rzeczy. I dopóki tego nie pojmą, zawsze będą mieli problemy ze swoją dorastającą córką.

O czym mowa? Co druga nastolatka jest w pułapce. Z jednej strony chce żyć chwilą, tworzyć świat na własnych zasadach, eksperymentować, być wolna i fruwać niczym motyl. A z drugiej chce spełniać oczekiwania rodziców i koleżanek, aby się od niej nie odwróciły. Tak naprawdę to stale musi coś udowadniać. Robić rzeczy wbrew sobie i kosztem siebie. Walczyć o akceptację. Mówić to, co inni chcą usłyszeć. Wiesz dlaczego? Bo boi się oceny oraz odrzucenia.

Dzisiaj na naszych oczach dzieje się prawdziwy dramat, jeśli oczywiście chcesz go dostrzec. Tyle się mówi o depresji wśród nastolatków, uzależnieniach, hejcie. Chociaż mnie to najbardziej przerażają samookaleczenia oraz próby samobójcze. Poznałam dziewczyny, które miały trwałe blizny na rękach czy pod kolanami. Ich historie niesamowicie chwytały za serce. A teraz po pandemii takich przypadków jest o wiele więcej. 

Ja się Tobie wcale nie dziwię, że boisz się o swoją dorastającą córkę. O to, jakich ma znajomych i dokąd z nimi znika. Czego szuka godzinami w sieci. Czy przypadkiem nie ma jakiś problemów, które ukrywa przed Tobą.

Ale to nie wszystko, co dręczy Cię po nocach i nie daje spać. Tych pytań jest wiele więcej:
- Czy uda mi się w końcu do niej dotrzeć, skoro tak często odbijam się od ściany…
- Dlaczego coraz mniej czasu ze mną spędza…
- Dlaczego zbywa mnie półsłówkami…
- Dlaczego ciągle zamyka się w pokoju…
- Dlaczego w ogóle nie liczy się z moim zdaniem…
- Dlaczego pyskuje i obraża mnie bez powodu…
Ah, jakie te pytania są frustrujące. Nie dość, że wzbudzają niepokój to jeszcze poczucie winy.

Założę się, że nie raz jesteś zmęczona piekłem codzienności. Czujesz się wykończona psychicznie tymi kłótniami. Rozkładasz ręce, gdy Twoja nastolatka zachowuje się jakby pozjadała wszystkie rozumy. Nie ma co się dziwić, że coraz częściej dopada Cię bezradność i nie masz już siły rozmawiać. Zaczynasz obojętnieć, a nawet  odpuszczasz.

A prawda jest taka, że boisz się odrzucenia ze strony Twojej nastolatki. Że Wasza relacja będzie trudniejsza niż teraz. Że coraz częściej będziesz słyszeć trzaśnięcie drzwiami niż miłe słowo z jej strony. 

Może żyjesz nadzieją, że te wszystkie fochy, burczenie pod nosem czy pyskowanie niebawem się skończą. Może i tak będzie – pytanie tylko kiedy i z jakim skutkiem. Bo konsekwencje mogą ciągnąć się latami – z niektórymi nie da się już nic później zrobić. Zdrowie stracone, czas minął, pieniądze wydane, a spokoju jak nie było, tak i nie ma. Chyba nie chcesz do tego dopuścić?

Nie chcę Cię tutaj straszyć tylko pokazać, że zazwyczaj to co widzimy, to jedynie wierzchołek góry lodowej.
Twoja córka Ci tego nie powie, ale nieraz brakuje jej sił, by zmierzyć się ze swoją rzeczywistością. Dlatego jest zbuntowana, opryskliwa, zagubiona. Jej hormony szaleją, a ona nie wie co się z nią dzieje. Krzyczy: „Ty o niczym nie masz pojęcia!”, a tak naprawdę jest przestraszona tym, co czuje.
Tylko ja dzielę się własnymi przeżyciami i doświadczeniami.
Tym, co było dla mnie trudne, bolesne, ale pomogło mi skutecznie rozwinąć skrzydła.

Może myślisz, że to co piszę kompletnie Ciebie nie dotyczy, bo Twoja nastolatka nie sprawia żadnych problemów. W takim razie bardzo się cieszę, bo możesz odetchnąć z ulgą.

Jednak chcę Cię ostrzec, bo wiele młodych dziewczyn stwarza jedynie pozory. Niby wszystko jest OK. - rozmawia z Tobą, opowiada co robi z koleżankami, wykonuje swoje obowiązki bez upominania. Ale to tylko jej taktyka – chce uniknąć Twoich podejrzeń, pytań i mieć po prostu ŚWIĘTY SPOKÓJ.

Czasami nie musisz widzieć nic podejrzanego, by czuć, że coś jest nie tak. I to Cię męczy… Męczy Cię to, że tak naprawdę nie wiesz, co dzieje się z Twoją dorastającą córką. Co siedzi w jej głowie, co czuje, jakie ma zmartwienia. Dlatego ją obserwujesz, podpytujesz, stwarzasz okazje do ważnych rozmów. Gratuluję Ci – wielu rodziców na Twoim miejscu woli odpuścić niż naprawdę poznać świat swojego dziecka. 

Ja doskonale wiem, co przechodzi Twoja dorastająca córka. Znam te problemy, zagrożenia. Sama byłam nastolatką pełną obaw, zbuntowaną wobec zasad i zafascynowaną starszymi kolegami czy imprezkami. Przechodziłam też kryzys tożsamości. Ciągle się zastanawiałam: Co mam zrobić?, Czy sobie z tym poradzę?, Czy inni mnie lubią?, Czy ja w życiu coś osiągnę? Przeżyłam to – boleśnie, ale przeżyłam. Dlatego od ponad 5 lat wychodzę przed szkolne ławki i opowiadam swoją historię. Tak pomagam młodym ludziom odkryć uwierzyć w siebie i swoje możliwości.

Na szczęście Twoja nastolatka wcale nie musi zmagać się ze swoim burzliwym życiem sama. Wystarczy tylko dać jej wsparcie, by nie czuła się samotna, i cenne wskazówki, dzięki którym będzie jej się lepiej żyło.  

Książkę, która pomoże jej wyjść z cienia, stanąć twarzą w twarz z rzeczywistością oraz zmierzyć się z problemami dojrzewania zamiast być ich więźniem.
ŚWIETNIE, ZAMAWIAM TĘ KSIĄŻKĘ!
Chcę dać swojej nastolatce wsparcie, jakiego potrzebuje!

One już przeczytały "Dziewczynę w trampkach"!

Bianca Beata Kotoro
Dziewczyna w trampkach jest wspaniałym gawędziarzem i nie przyjmuje roli negatywnego nauczyciela. Wchodzi w dialog, opowiada, chce inspirować - a nie być modelem do naśladowania. Jest takim pozytywnym dorosłym, którego warto poczytać a na spotkaniach posłuchać i wziąć COŚ dla siebie. A jej książka jest po prostu lekturą (nie)OBOWIĄZKOWĄ!
Bianca-Beata Kotoro
psycholog, terapeuta, psychoonkolog, psychoseksuolog,
autorka książek dla dzieci i młodzieży, wykładowca
Ewelina Kulasza
Przeczytanie „Dziewczyny w trampkach” zajęło mi da wieczory. Książka wciągnęła mnie niesamowicie z dwóch powodów. Pierwszy: prosty, zrozumiały i przede wszystkim ciepły język. Drugi: historie z życia wzięte, które chwytają za serce. Gwarantuję Ci, że książka zainspiruje Cię do działania i doda wiele odwagi w Twoim życiu.
Ewelina Kulasza
studentka
Dominika Gajewska
Książka "Dziewczyna w trampkach" jest niesamowicie szczera i autentyczna, jak jej autorka. Właśnie za tę szczerość i odwagę podzielenia się historią swojego życia podziwiam Małgosię. Dlatego Drogi Czytelniku! Możesz śmiało potraktować tę książkę jako przewodnik po życiu. Czytaj, doświadczaj, inspiruj się, wyciągaj lekcje i miej odwagę żyć swoim życiem, jak Dziewczyna w trampkach!
Dominika Gajewska
coach, trener rozwoju osobistego
Paulina Rosa
Na swojej drodze spotykamy wiele osób. Jedni są tylko na chwilę, inni pozostają na całe życie. Kiedy czytasz "Dziewczynę w trampkach", masz wrażenie, że ona jest właśnie z tych osób, które zostałyby na zawsze – jeśli nie w Twoim życiu, to na pewno w głowie. Ta książka to prawdziwe historie pisane na kartce życia. Fabuła została stworzona przez los, przypadki, ludzie i trampki, w których podąża główna bohaterka.
Paulina Rosa
studentka
ŚWIETNIE, ZAMAWIAM TĘ KSIĄŻKĘ!
Chcę dać swojej nastolatce wsparcie, jakiego potrzebuje!

Ta książka to prawdziwa nawigacja życiowa   

Gosia Kapusciak autorka ksiazki
Musisz wiedzieć, że nie każda książka jaką czyta Twoja nastolatka, jest dla niej odpowiednia. A o to właśnie chodzi – aby język jakim została napisana mógł do niej trafić.  

By jej treść wychodziła poza banały i sięgała prawdy, której poszukuje. By pomogła jej uporządkować myśli, emocje, a później je zrozumieć. By przedstawiała prawdziwe przeżycia  i doświadczenia, z którymi może się utożsamić. By odnalazła w niej słowa wsparcia oraz otuchy w chwilach słabości lub porażek. 

By dzięki tej książce Twoja nastolatka wzięła ster życia w swoje ręce - a nie czekała na to, by los za nią decydował. Z zapałem mogła rozwijać swoje zainteresowania, pasje oraz kompetencje, które są najlepszą inwestycją w jej przyszłość.

By wyszła poza ograniczenia i świat złudnych wyobrażeń, którymi kieruje się na co dzień. By dzięki zadaniom, które znajdzie w rozdziałach, otworzyła swój umysł na nowe doświadczenia, marzenia, wizję przyszłości oraz relacje.
Czas, by Twoja nastolatka w końcu mogła odkryć i wyrazić SIEBIE zamiast chować się w cieniu trudnych emocji oraz doświadczeń. I nareszcie doceniła swoich bliskich. Spojrzała na nich lepszymi oczami – z miłością, szacunkiem oraz zrozumieniem. Z pokorą i wdzięcznością, bez której w życiu ani rusz.

Widzisz, nastolatki co innego potrzebują w przekazie niż dorosłe dziewczyny. Dlatego ta książka różni się od innych. Niektóre opowieści są bardzo osobiste. Kto wie, może będą dla niej najważniejsze?


ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO!

Żyjemy w świecie zdominowanym przez pośpiech i pilne sprawy. Tak łatwo możemy przegapić to, co dzieje się tuż obok. Brak wsparcia i zrozumienia to najważniejsze z przeszkód, jakie stoją nastolatkom na drodze do szczęścia i samorealizacji. "Dziewczyna w trampkach" mówi wprost, jak nie przegapić tego, co w życiu najważniejsze. I jak stworzyć solidny fundament pod dorosłe i szczęśliwe życie. Póki nie jest za późno.

Nie czekaj na odpowiednią chwilę  – weź tę książkę do ręki i podaruj ją swojej dorastającej córce. Zamiast bezradnie patrzeć, jak każdego dnia gaśnie w Twoich oczach lub zmienia się nie do poznania. Jeszcze Ci za to podziękuje. 

Pomyśl, jaką wtedy poczujesz ulgę…

Wybierz najlepszą wersję książki dla Twojej nastolatki

Dopasowaną do jej potrzeb i możliwości!

Pakiet Nastolatki

Pakiet Dziewczyna w Trampkach NEW
"Dziewczyna w trampkach"  (ebook) za 29 zł
Motywator do działania  (ebook) za 15 zł
Motywator do działania z zadaniami (ebook) za 15zł
59 zł
44 zł
ZAMAWIAM

KSIĄŻKA

Ksiazka Dziewczyna w Trampkach 2 wydanie NEW
Książka "Dziewczyna w trampkach" za 39 zł

Zakładka/Notatka Edukacyjna

39 zł
ZAMAWIAM

EBOOK

Ebook Dziewczyna w Trampkach II wydanie
Ebook "Dziewczyna w trampkach" za 29 zł

29 zł
ZAMAWIAM
Copyright © 2016-2021 Dziewczyna w Trampkach - Małgorzata Kapuściak. Wszelkie prawa zastrzeżone!
Scroll Up linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram