Bądźmy w kontakcie:  kontakt@dziewczynawtrampkach.pl   

Jak zmotywować nastolatka do nauki - bez stosowania nieskutecznych na dłuższą metę kar, zakazów czy szantaży?

Ebook „Wyluzuj! Dasz radę” to Twoja szansa na pokojowe zakończenie konfliktu „weź się w końcu do nauki”!  Są w nim praktyczne rozwiązania 18 palących problemów nastolatków - w tym jak uwolnić ich od presji czy przeciążenia. Aby nareszcie zaczęło im się CHCIEĆ...

Motywacja Dla Nastolatkow Wyluzuj Dasz Radę
Jeśli nie chcesz, aby Twoje dorastające dziecko Cię znienawidziło, musisz zmienić podejście... 

Gdy zaglądasz do dziennika elektronicznego i widzisz kolejną słabą ocenę ze sprawdzianu lub brak zadania domowego, pierwsza myśl jaka Cię nachodzi to: 

Ja się tak zapracowuje, staram a jemu się nawet nie chce uczyć! Znowu trzeba będzie płacić za korepetycje... Jak ja mam w końcu do niego dotrzeć, no jak! 

W takich sytuacjach kompletnie nie wiesz już, co masz robić. Pojawia się bezsilność, zmęczenie, a nawet strach bo nie wiesz co będzie dalej: 

Czy poradzi sobie z kolejnym sprawdzianem? Czy zdąży się nauczyć do egzaminu, skoro w ogóle się do tego nie przykłada? 

Pojawia się też złość, kłótnie, bo już nie masz cierpliwości i to Cię przerasta. Zaczynasz krzyczeć, robić wymówki, mieć pretensje o to, że w ogóle nie docenia Twoich starań. 

STOP!  Jeśli naprawdę chcesz aby Twój nastolatek lepiej się uczył, rozwijał swoje zainteresowanie, osiągał sukcesy zamiast siedzieć godzinami nosem w telefonie – przestań się wkurzać i ściągnij z siebie presję... 

W ten sposób nic nie zyskasz, tylko zniszczysz Waszą relację. A to niestety wpłynie na całe Wasze życie...
Na szczęście rozwiązanie jest prostsze i mniej ryzykowne...
Zacznij od tego, aby Twoje dorastające dziecko odkryło swoją metodę uczenia się. 

Bo co z tego, że będzie siedzieć 2 godziny nad książkami jeśli i tak nic się nie zapamięta? Bez fundamentalnej wiedzy o tym, co naprawdę wspomaga jego rozwój, jedynie traci czas, dopada go frustracja i rezygnuje z dalszych działań a efektów jak nie było tak i nie ma. 

Szkoda, aby Twoje inwestycje w korepetycje, języki obce, zajęcia dodatkowe czy sprzęty poszły na marne i zamiast dumy czy spokoju przyniosły Tobie jedynie rozczarowanie. Przecież każdego miesiąca płacisz za to aż kilkaset złotych. 

Druga rzecz, to naucz go określać cele oraz zaplanować krok po kroku jak i co ma robić. (Tylko nie wyręczaj go w tym!). On potrzebuje schematów, które pomogą mu zapamiętywać, ogarniać czas pracy oraz odpoczynku. 

Pomóż mu też raz na zawsze pogonić negatywne przekonania o sobie, aby miał na tyle wiary w siebie, by wreszcie zaczął działać. 

Z ebookiem „Wyluzuj! Dasz radę!” to wyzwanie jest o wiele łatwiejsze. Bo mając go w ręku nastolatek wie od czego zacząć i JAK iść dalej, w swoim tempie – wtedy cała reszta staje się dla niego prosta. 

Wtedy przestanie się bać porażek czy popełnionych błędów, tylko zacznie się na nich uczyć. Będzie w stanie odpuścić to, na co nie ma wpływu by bardziej skupić się na tym, co rzeczywiście zależy od niego. 

Tak odzyska swoją sprawczość i motywację, a Ty zobaczysz lepsze oraz większe efekty jego działań.
ZAMAWIAM tego ebooka
Zależy mi, aby mój nastolatek poradził sobie w szkole i w życiu!

Czy naprawdę wiesz, co jest dla Twojego dziecka najlepsze? Przekonajmy się...


Być może znasz przypadki młodych ludzi, którzy wylądowali na Oddziale Psychiatrycznym z depresjami, z samookaleczeniami, z totalnym niedowartościowaniem czy po załamaniu nerwowym. 

Prawie wszyscy padli ofiarą dobrych szkół, które zajmowały wysokie miejsca w rankingach. Dobiła ich presja dobrych ocen, ciągłe porównywania, natłok zadań w szkole czy zajęć pozalekcyjnych. Ale też niespełnione ambicje czy marzenia rodziców, ich wygórowane oczekiwania.

Dlaczego dorośli zignorowali niepokojące sygnały, że coś się dzieje? 

Uważali, że to tylko chwilowe i że stać ich na więcej... 

A może w głębi serca chcieli zadbać o swój wizerunek? By móc pochwalić się dobrymi ocenami dziecka i dobrze wypaść w oczach innych? Albo poczuć dumę czy ulgę, że są dobrym rodzicem? Ludzie zawsze będą gadali, co chcą i nie masz na to wpływu…

Dlatego nie popełniaj tego błędu, bo zafundujesz swojemu dziecku traumę na całe życie. 

W dzisiejszych czasach świadectwo z czerwonym paskiem, najlepsze liceum w mieście czy nawet prestiżowe studia nie są gwarancją poradzenia sobie w dorosłym życiu. 

Młodzi muszą zrozumieć jak funkcjonuje świat, a nie uczyć się regułek, z którymi nic później nie zrobią.


Zmień swoje podejście i staraj się zrozumieć swoje dorastające dziecko!
Być rodzicem nastolatka to nie lada wyzwanie. Dlatego chylę czoło przed Tobą, bo każdego dnia musisz mierzyć się z wieloma trudnymi sytuacjami czy emocjami. 

Ale nie poddajesz się, bo zdrowie i życie Twojego dziecka jest dla Ciebie najważniejsze. Chcesz, aby było szczęśliwe oraz osiągało sukcesy. Aby chciało wykorzystać możliwości, jakie dostaje od Ciebie. Aby ukończyło dobrą szkołę czy studia. Aby znalazło świetnie płatną pracę i nigdy nie musiało się zastanawiać, jak przetrwać kolejnej wypłaty. 

Może chcesz też dać jemu to, czego Ty nigdy nie dostałaś/dostałeś od swoich rodziców? 

W takim razie mam dla Ciebie dwie wiadomości. Obie dobre...
Jesteś dobrym rodzicem, który stara się, aby dać swojemu dziecku wszystko to, co najlepsze. To widać – inaczej nie byłoby Cię na tej stronie. To pierwsza.

Jakąkolwiek zmianę nie przyjdzie Tobie wprowadzić w Wasze życie – dasz radę i nie poddasz się, bo wiesz że stawką jest godne życie Twojego nastolatka. To druga.

Tylko jak go wspierać, aby tego wszystkiego nie zmarnował? 

Przede wszystkim uwierz w swoją córkę lub syna. Doceń to, co robi - poza nauką. Nie narzucaj mu swoich wyborów ani też nie wyręczaj go, bo w ten sposób zrobisz z niego „ofiarę losu”.

Pomóż mu zbudować stabilny obraz siebie. Stabilny, czyli taki, który jest jego bazą, źródłem bezpieczeństwa. To on wzmocni jego poczucie wartości, którego teraz nie ma lub mocno kuleje. 

Udowodnij swoim zaangażowaniem, że może na Ciebie liczyć i że jesteście w jednej drużynie - wspieraj rozwój jego mocnych stron oraz kompetencji, których jemu nie brakuje. Bez względu na to czy chce iść na studia czy nie.
Motywacja Dla Nastolatkow Małgorzata Kapuściak
To dzięki nim poradzi sobie w przyszłości, którą trudno teraz przewidzieć. Za kilka lat pewnie będzie startować w zawodzie, który dzisiaj jeszcze nie istnieje. Tak więc to jedyny sposób, aby Twoje starania i inwestycje w jego rozwój nie poszły na marne... 

Ebook „Wyluzuj! Dasz radę!" przygotuje go do radzenia sobie z presją, porażkami i podejmowaniem już teraz właściwych decyzji w wielu decydujących sprawach. 

Znajdzie w nim wiele praktycznych wskazówek, szybkich sposobów na rozwiązanie, które pomogą mu ogarnąć codzienny chaos wyzwań. I ustalić priorytety, plan działań, a także utrzymać motywację, kiedy nic mu się nie chce lub rezygnuje ze wszystkiego.
ZAMAWIAM tego ebooka
Zależy mi, aby mój nastolatek poradził sobie w szkole i w życiu!

Ebook „Wyluzuj! Dasz radę” to rozwiązanie 18 palących problemów nastolatków omówionych w zrozumiały i praktyczny sposób! 

Gdy większość uczy młodych jak skutecznie przygotować się do sprawdzianów, prac klasowych, egzaminów czy matury. Albo cisną ich i „trenują”, by dali z siebie więcej i osiągali lepsze wyniki.

Ja idę o kilka kroków dalej... 

Po ponad 5 latach pracy z młodzieżą, czyli licznych rozmowach, setkach godzin spędzonych na sali wykładowej, na korytarzach i dziesiątkach przeprowadzonych ankiet – wiem, co ich blokuje i czego potrzebują, by odzyskać motywację.

Te 18 palących tematów omówiłam to w ebooku "Wyluzuj! Dasz radę" w sposób zrozumiały, interesujący i praktyczny:
To przede wszystkim SAMOPOMOCNIK do radzenia sobie w kryzysie, stresie, braku chęci czy koncentracji. Wzbogacony o 11 zadań i 4 testy rozwojowe, które nie tylko przynoszą ulgę czy spokój, ale też ekscytację z odkrywania siebie na nowo.
Planery (4 różne typy) do ogarniania codziennych spraw czy np. prac klasowych lub egzaminów. To w dużym stopniu dzięki nim Twój nastolatek uwolni się od przeciążenia i odzyska równowagę.
To Wiedza, która pomoże mu wykorzystać swoje zasoby jeszcze lepiej niż teraz oraz łatwiej poradzić sobie z porażkami, wyzwaniami czy ciągłymi zmianami. 
Słowa prosto z serca, które uczą zrozumienia, akceptacji i szacunku do siebie oraz innych.
To praktyczne wskazówki, które pomogą mu wypracować zdrowe nawyki, odwagę, dbałość o siebie w sposób szybki i prosty. Poniżej jest kilka z nich:
Motywacja Dla Nastolatkow - Środek Ebooka

Ale jak i kiedy z nich skorzysta,
zależy od problemu z jakim przyjdzie mu się zmierzyć:

W Poszukiwaniu Talentów i Prawdziwej Mocy – już na start 2 zadania, które pomogą nastolatkowi odkryć kim jest, co go wyróżnia, co potrafi, jakie ma umiejętności. Ta wiedza będzie punktem startowym do dalszego rozwoju, a nawet ważnych życiowych decyzji.
Akcja Motywacja – odkryje 6 pytań, które pomogą Twojemu nastolatkowi zacząć nowy etap w życiu. Szczególnie 3 i 5 jest ważne. Tak pokona brak wiary w siebie a zrobi skok w kierunku realizacji swoich planów czy marzeń – bez poddawania się.
Sposób na Rodzica – pożegnaj kłótnie i przywitaj rozmowy, które zaprowadzą Was do zrozumienie, bliskości i trwałych relacji. Twój nastolatek pozna metodę, która pomoże mu przygotować się do ważnych rozmów czy negocjacji – bez fochów, pretensji i górnolotnych oczekiwań.
Skuteczne Zakuwanie – tak, to możliwe! Wystarczy tylko dopasować odpowiednią metodę. Wtedy skończy się nudne wkuwanie notatek, wielogodzinna pustka czy frustracja, albo zaległości. To tylko 5 pytań, a w kwestii nauki pomaga wejść na wyższy poziom i osiągać więcej.
Planuj, Działaj, Osiągaj - przygotowałam aż 4 planery, które pomogą Twojemu dorastającemu dziecku mieć wszystko pod kontrolą, zmniejszyć odczuwaną presję i stres. To wypracuje w nim samodyscyplinę i odpowiedzialność, co widocznie przełoży się np. na lepsze wyniki w nauce.
Terminy? Pod kontrolą! – przy nadmiarze obowiązków szkolnych, pozalekcyjnych lub domowych demotywuje, dlatego mądre zarządzanie sobą w czasie to podstawa, by uniknąć przeciążenia czy zaległości. Wszystko wyjaśniam na stronie 67.

Tych rozwiązań jest wiele więcej – chcesz je teraz odkryć?
ZAMAWIAM tego ebooka
Zależy mi, aby mój nastolatek poradził sobie w szkole i w życiu!

Zamiast narzekać i demotywować, pokaż nastolatkowi to, czego sam w sobie nie widzi...

Na swojej drodze spotkałam wielu młodych ludzi, którzy nie znali swoich mocnych stron, umiejętności, kompetencji, talentów. Nie potrafili nawet wymienić swoich 2-3 pozytywnych cech, ale negatywnych mieli całą masę – tak krytycznie siebie postrzegali. 

To jest właśnie jeden z głównych powodów: Dlaczego młodzi ciągle siedzą w telefonach? Przecież marnują tyle czasu... 

Odpowiedź nie jest niczym odkrywczym: TAM SZUKAJĄ SIEBIE! 

Dlatego mają tak duży problem, by zdecydować co mają robić - czy mają rozwijać swoje pasje, czy lepiej podążać za trendami, które przyniosą im większą popularność wśród rówieśników lub w mediach społecznościowych "tu i teraz".  Oni nie myślą o swojej przyszłości, tak jak Ty.  Ale nie ma co się dziwić – mózg nastolatka cały czas jest w budowie i przebudowie. Szczególnie te obszary, które są odpowiedzialne za krytyczne myślenie, podejmowanie ryzyka, przewidywanie konsekwencji. 

Jak w takiej sytuacji mogą myśleć o tym co będzie za kilka lat, skoro nie mogą ogarnąć swojej teraźniejszości? 


Dzisiaj młodym naprawdę nie brakuje wiedzy. Wystarczy, że wejdą na Google lub Wikipedię i mają wszystko przed nosem. Brakuje im przede wszystkim wiary w siebie, umiejętności radzenia sobie z trudnościami. Brakuje też odwagi, współpracy z innymi, samodyscypliny. 

A tego właśnie poszukują firmy na rynku. Chcą, aby ich przyszli pracownicy potrafili sobie poradzić z codziennymi sprawami, jak np. wyrażanie swojego zdania, rozwiązywania problemów, praca w zespole. 

Niby takie oczywiste, a wielu nastolatków przecież boi się zamówić pizzę przez telefon czy umówić wizytę u lekarza, a co dopiero wystąpić na środku i zaprezentować swój pomysł. 

Twój nastolatek mając ebooka „Wyluzuj! Dasz radę” będzie potrafił wyrażać swoje potrzeby, zdanie. Ma szansę nauczyć się asertywności, planowania, wytrwałości. I nareszcie - zacznie podążać za tym, co jest dla niego ważne zamiast bezmyślnie porównywać się do kolegów.
ZAMAWIAM tego ebooka
Zależy mi, aby mój nastolatek poradził sobie w szkole i w życiu!

Ile jeszcze chcesz zmarnować czasu na kłótnie? To się nie opłaca...

Na rynku jest wiele poradników czy motywatorów dla nastolatków. 

Tylko jest w nich tyle treści, sposobów czy technik, że zamiast ulgi i ekscytacji - wywołują w młodych przytłoczenie. 

Oni szukają wskazówek takich, jak na Tik Toku, czyli krótko, zrozumiale i do zastosowania od razu. 

I to jest bardzo rozsądne podejście z ich strony. 

Wtedy nie tracą czasu na to, aby cały czas szukać lepszych metod dla siebie tylko biorą jeden trik i już za chwilę mogą z niego korzystać. 

Twój nastolatek też może wziąć do ręki ebooka „Wyluzuj! Dasz radę” i od razu zacząć z nim pracować. 

Na przykład kiedy będzie się przygotowywać do ważnego sprawdziany czy pracy klasowej, a nawet egzaminu. 

Mając planery bez problemu podzieli materiał na mniejsze partie, bo przecież wiadomo że nie opanuje wszystkiego w jeden wieczór. 

Następnie wybierze odpowiednią dla siebie metodę uczenia się, która pomoże mu lepiej przyswoić wiedzę. A na koniec zweryfikuje – co już umie, a co należy jeszcze powtórzyć. I w tym wszystkim znajdzie jeszcze czas na chwilę dla siebie. 


Jak widzisz przygotowany przeze mnie ebook to inwestycja, która nie tylko TERAZ przyniesie efekty, lecz będzie najlepszym fundamentem pod dorosłe życie Twojego nastolatka. 

Pamiętaj, że dla Twojego dorastającego dziecka MOTYWACJA to coś więcej niż chęci do osiągania celów czy wzięcie się do nauki. To wartość sama w sobie... 

To COŚ, co da mu nadzieję na lepsze jutro i pozwoli realizować swoje marzenia. 

To COŚ, co pomoże mu odnaleźć swoją drogę, czyli prawdziwy sposób na życie. 

I wreszcie to COŚ, co zabezpieczy jego przyszłość przed kryzysem tożsamości, depresją albo rezygnacją z siebie potem. 

Jeśli chcesz tego dla swojego nastolatka, to pozostaje Ci zrobić tylko jedną rzecz...

Który pakiet wybierasz?

Wybierz najlepszą wersję Motywatora

Dopasowaną do potrzeb Twojej córki lub syna!

Motywator

Motywacja Dla Nastolatkow Ebook
"Wyluzuj! Dasz radę" (ebook, PDF) za 47 zł
47 zł
ZAMAWIAM

pakiet SKOK MOTYWACJI

Pakiet Akcja Motywacja - Motywator Dla Młodzieży
"Wyluzuj! Dasz radę"
(ebook, PDF) za 47 zł
"Dziewczyna w trampkach"
(ebook, PDF) za 37 zł
BONUS: Ebook "Bądź Sobą" (ebook, PDF) za 19zł
103 zł
65 zł
ZAMAWIAM
Zaprezentowana cena opisanego powyżej pakietu jest najniższą ceną z ostatnich 30 dni

PAKIET CAŁA NAPRZÓD

Pakiet Cala Naprzod - Motywator Dla Młodzieży
„Wyluzuj! Dasz radę"
(ebook, PDF) za 47 zł
"Dziewczyna w trampkach"
(ebook, PDF) za 37 zł
"Postaw na przyjaźń" 
(ebook, PDF) za 29 zł
Notatka motywacyjna "W poszukiwaniu swojej drogi"
(plik PNG do wydruku) za 19 zł
Notatka motywacyjna "Zmień podejście - zmieni się Twoje życie" (plik PNG do wydruku) za 19 zł 
BONUS: Ebook "Bądź Sobą" (ebook, PDF) za 19 zł 
171 zł
117 zł
ZAMAWIAM
Zaprezentowana cena opisanego powyżej pakietu jest najniższą ceną z ostatnich 30 dni
Tu znajdziesz krótki opis dodatkowych ebooków,
o których wspominam powyżej:
EBOOK "Dziewczyna w trampkach"
To TWOJA NOWA PRZEPUSTKA DO SPOKOJU od problemów dojrzewania. Napisana przez dziewczynę, która mówi wprost o tym, co w życiu ważne.
Jej przekaz jest bardzo głęboki i osobisty – dzięki temu trafia 2x szybciej do nastolatek niż dorośli.
Jedyna taka pozycja dla młodzieży, która ma w sobie POTRÓJNĄ MOC wsparcia.
Wartość 37 zł
EBOOK "Bądź sobą"
Przydatne wskazówki o tym, jak nareszcie nie bać się wyrażać tego, co czuję i myślę. Jak bronić własnych potrzeb zamiast udawać kogoś kim nie jest.
To zaledwie 23 strony - same konkrety!
Wartość 19 zł
EBOOK "Postaw na przyjaźń"
To zbiór wszystkich problemów i pytań o relacje czy przyjaźnie, jakie zadali mi nastolatkowie podczas wykładów w szkołach.
Dla nastolatków ta wiedza to złoto! Ona nie tylko pomoże im funkcjonować w codziennym życiu, ale też zaprocentuje w przyszłości – w związkach, na studiach, w pracy.
Wartość 29 zł
Copyright © 2016-2024 Dziewczyna w Trampkach - Małgorzata Kapuściak. Wszelkie prawa zastrzeżone!