Bądźmy w kontakcie:  kontakt@dziewczynawtrampkach.pl   

Nie musisz już patrzeć, jak Twoje dorastające dziecko chowa się za ekranem laptopa czy smartfona, albo zamyka się w sobie!

Sięgnij po ebooka "Postaw na przyjaźń", który stworzyłam jako odpowiedź na liczne pytania nastolatków o relacje, przyjaźnie i problemy z rówieśnikami, jakie zadali mi nastolatkowie podczas wielu moich wykładów w szkołach.  Ty teraz dostajesz to wszystko w jednym Ebooku!

Zatrzymaj się na chwilę i pomyśl:
Czy Ty, jako Rodzic, masz teraz 100% pewności, że dokładnie wiesz, co dzieje się TERAZ w życiu Twojego nastolatka?
- Może ukrywa przed Tobą trudności w szkole lub z rówieśnikami, ale udaje że wszystko jest OK., bo nie chcę Cię martwić?

- Może ucieka do świata gier komputerowych lub mediów społecznościowych, bo tak naprawdę nie wie, gdzie może poznać nowych przyjaciół?

- Może każdego dnia zaniża swoją wartość i poświęca się dla innych, bo nie chce poczuć odrzucenia, którego tak bardzo się boi?

- Może przechodzi właśnie kryzys, czuje frustrację i rozczarowanie, a kłóci się z Tobą, jest impulsywny, wulgarny lub agresywny tylko dlatego, że nie może poradzić sobie z emocjami?

- Może Twoje dorastające dziecko zamyka się w pokoju, bo czuje się zamknięty w klatce własnych myśli – cały czas ma wątpliwości czy jest wystarczająco dobrym człowiekiem, przyjacielem, kolegą, dzieckiem?

- Może…


Każdy ten scenariusz oznacza dla Twojego nastolatka, ale też dla Ciebie... początek prawdziwych problemów. A wraz z nimi pojawi się stres, nieprzespane noce, poczucie winy, bezradność i to pytanie: Co mam zrobić, aby było dobrze?

Nieśmiałość, otyłość, brak markowych ciuchów, a nawet… dobre wyniki w nauce – powodów do wykluczenia kogoś z grupy jest wiele, ale chodzi tak naprawdę o jedno: ktoś jest po prostu inny.

Dzisiaj młodzi naprawdę potrafią być wobec siebie okrutni: pastwią się, wyzywają, obgadują, rozsiewają plotki, zawstydzają, niszczą reputację, wykluczają z grupy, ignorują, poniżają psychicznie.

Czasami wystarczy tylko jedno przykre doświadczenie, by nastolatek na dobre wycofał się ze środowiska i zamknął się w sobie.

Ja też to przeżyłam, byłam nawet ofiarą szkolnej przemocy. Dlatego wiem, jak mocno takie przeżycie uderza w ich poczucie własnej wartości.

Oczywiście Twoje dorastające dziecko nie musi mieć problemu z rówieśnikami, ale może je mieć. A Ty możesz je łatwo przegapić. Bo pod przykryciem bycia grzecznym, bezproblemowym, z dobrymi ocenami, z zadowoleniem i uśmiechem na twarzy – też może się rozwijać samotność.

Ale nie dowiesz się o niej, bo kto by chciał niepokoić rodziców? 

I tak zacznie się jego/jej koszmar…
Co będzie dalej?

Dalej może być tylko gorzej, trudniej i będzie boleć jeszcze bardziej niż teraz.
Bo za samotnością, hejtem czy odrzuceniem przez rówieśników kryje się coś więcej…

Samookaleczenia, depresja, branie używek, brak chęci do działania i życia. Nie wiem czy wiesz, ale jedną z głównych przyczyn targnięcia się na swoje życie wśród nastolatków jest właśnie brak akceptacji.

Dlatego tak ważne jest, aby już teraz uwolnić Twojego nastolatka z poczucia samotności i zwiększyć jego szanse na zdobycie prawdziwych oraz wspierających przyjaciół!

A z ebookiem „Postaw na przyjaźń” będzie mu łatwiej to zrobić…

Od ponad 5 lat jeżdżę po szkołach i widzę to na własne oczy... 

Jako mentorka i socjoterapeutka, często prowadzę zajęcia dla nastolatków. Dużo z nimi rozmawiam, obserwuję ich, wspieram.

Widzę też, jak akceptacja grupy to dla nich sprawa najważniejsza na świecie:
- „Nie mam żadnego kolegi ani przyjaciela, z którym mogę porozmawiać, spotkać się, gdzieś się wyrwać. Bardzo boli mnie, kiedy widzę szczęśliwych, roześmianych ludzi, np. idących sobie gdzieś. Chyba brak mi pewności siebie, jestem cichy. Boje się do kogoś zagadać, bo na pewno mnie odepchną i wyśmieją…”- Kamil, lat 15

- Jestem gotowa na każde poświęcenie dla innych, bo strasznie boję się odrzucenia. Przeraża mnie to bardziej niż śmierć…” - Kasia, lat 16

- „ Ja nawet nie bardzo umiem rozmawiać z ludźmi. Wszyscy znajomi mają coś ciekawego do powiedzenia, tylko ja nie potrafię się odezwać. Wszystko jest dla mnie jakieś banalne. Boję się odezwać, bo boję się że się ośmieszę…- Matylda, lat 14

- Na co dzień mam kłopoty, żeby przebić się w grupie. Mało kto chce mnie słuchać i dlatego przerwy w szkole spędzam sam. W mojej rodzinie też mnie nikt nie słucha, traktują mnie jak powietrze…” - Piotrek, lat 15


Stąd mój pomysł na stworzenie ebooka "Postaw na przyjaźń"!
Aby młodzi nareszcie przestali samotnie przemykać przez korytarze... tylko mogli przełamać swój strach i zaczęli otwierać się na rówieśników.
Aby mogli pokonać swój lęk przed kolejną zmianą, oceną rówieśników, ośmieszeniem lub poczuciem, że w każdej chwili mogą być odtrąceni.

Aby potrafili komunikować się w grupie, rozmawiać, śmiać się, wyrażać własne zdanie.

Aby z łatwością mogli budować relacje i zdobyć prawdziwych przyjaciół, którzy będą ich wspierać, motywować oraz pomogą przetrwać im trudny czas.

Aby już nigdy więcej nie musieli "żebrać o uwagę" i szukać poklasku wśród kolegów czy koleżanek swoim kosztem.

Aby wiedzieli, jak nie ulegać negatywnej presji kolegów czy koleżanek, kiedy nakłaniają ich do brania używek czy ryzykownych sytuacji, które są zagrożeniem ich zdrowia lub życia. 

Dla nastolatków ta wiedza może być na wagę złota! Oni dopiero zaczynają budować świadome relacje - wiele sytuacji przeżywają po raz pierwszy. Dlatego też muszą wiedzieć, jak się w nich odnaleźć.
Przyjazn Malgorzata Kapusciak
ZAMAWIAM TEGO EBOOKA
Chcę, aby moje dziecko było bezpieczne wśród rówieśników!

Pani Ewa tak opisuje swoje wrażenia po przeczytaniu tego ebooka:

Dziewczyna w trampkach z wielką uważnością i szacunkiem podchodzi do rozterek, przeżywanych przez młodych ludzi, poszukujących kogoś zaufanego, komu mogliby się zwierzyć, opowiedzieć o swoich problemach, doświadczeniach czy hobby. Następnie pomaga znaleźć odpowiedź na pytania: kim jest przyjaciel? jakie cechy powinien posiadać? i czym charakteryzuje się „prawdziwa przyjaźń”.

Autorka z dużą delikatnością wspomina też o trudnościach w relacjach, udzielając konkretnych wskazówek, jak sobie z nimi radzić, by z jednej strony się w sobie nie zamknąć, a z drugiej – nie pozwolić, by inni nas krzywdzili. Wspomina też o „presji rówieśniczej” udzielając wskazówek, jak sobie z nią radzić i nauczyć się mówić: „NIE”, gdy sytuacja tego wymaga.

Praktyczne rady, przystępny język, przejrzysta i atrakcyjna szata graficzna, a przede wszystkim duża wiedza i zaangażowanie, z jakim autorka podchodzi do tematu „budowania wartościowych relacji” przez młodych ludzi, to niewątpliwe atuty pomocnika „Postaw na przyjaźń”, który miałam przyjemność czytać razem z moim 13 – letnim synem.
Ewa Dudek
mama 13-latka

 Twój nastolatek nie potrzebuje CUDU tylko wiedzy, którą raz pozna i będzie z niej korzystać przez kolejne lata swojego życia!

Mało który nastolatek potrafi sobie poradzić z odrzuceniem, brakiem akceptacji czy zdradą. Mało który też wie jak zawierać prawdziwe przyjaźnie i podtrzymywać je, albo rozwiązywać konflikty.

Niestety w tej kwestii rzadko mogą liczyć na wsparcie rodziców, bo zazwyczaj nie mówią im o swoich zmartwieniach.
Co im wtedy pozostaje? Uciekają do świata online, by tam odnaleźć ulgę. Tylko skąd wiadomo, kto tak naprawdę jest po drugiej stronie ekranu?

Ja proponuję bezpieczniejsze rozwiązanie!

Ebook „Postaw na przyjaźń” to zebrane w jedną całość wszystkie problemy i pytania o relacje oraz przyjaźnie, jakie zadali mi nastolatkowie podczas wykładów, + odpowiedzi.

W prostych słowach wyjaśniam im:
kim jest prawdziwy przyjaciel - jak go rozpoznać i gdzie szukać; 
– komu warto powierzyć tajemnice; 
jak zdobyć przyjaciół; 
– jak budować trwałą i wspierającą relację; 
jak radzić sobie z presją rówieśników – szczególnie z tą złą; 
– jak rozwiązywać konflikty z kolegami – bez obrażania się; 
– jak nie dać się wykorzystywać innym; 
– jak rozpoznać toksyczne towarzystwo i odciąć się od nich – tak, by nie chcieli się zemścić. 
Sprawdź, co konkretnie znajduje się w tym ebooku:
Przyjazn - Srodek
Nie ma tu żadnej zbędnej teorii! Ja stawiam na skuteczniejsze podejście:
- im krócej i rzeczowo – tym skuteczniej docierasz do nastolatków;
- im szersza perspektywa jest im przedstawiana – tym więcej przemyśleń i własnych wniosków;
- im bardziej zróżnicowane treści  – tym bardziej zrozumiały przekaz.

Dzięki temu każdy nastolatek może ogarnąć tego ebooka w ciągu kilku godzin. A dodatkowe zadania i testy pomogą mu jeszcze lepiej zrozumieć przeczytaną treść oraz od razu ją zastosować.


Najlepsze, że ta wiedza jest ponadczasowa. Ona nie tylko pomoże młodym funkcjonować w codzienności, ale zaprocentuje też w przyszłości – w związkach, na studiach, w pracy. Bo przecież w grupie będą żyć zawsze. 

Sama musiałam się tego nauczyć i wdrożyć w życie, dlatego wiem, że moje słowa „otwierają oczy” na presję, toksyczność, zazdrość popularność, wykorzystywanie. Ale też pomagają wyjść naprzeciw prawdziwym relacjom zamiast siedzieć w kącie i czekać na cud.

WAŻNE! Od razu po zakupie otrzymasz ode mnie coś EXTRA - 62 sposoby, jak zdobyć przyjaciół (bonus znajdziesz w środku ebooka). Z pewnością się przyda!
ZAMAWIAM TEGO EBOOKA
Chcę, aby moje dziecko było bezpieczne wśród rówieśników!

Nie odpuszczaj  - Twój nastolatek czeka na Twoją pomoc!

Nie porównuj obecnych czasów i problemów nastolatków do tego, co Ty w jego wieku przeżywałaś/przeżywałeś. One się zmieniły, tak samo jak i relacje międzyludzkie.

To, że Twoje dorastające dziecko ma setki, a nawet tysiące znajomych w mediach społecznościowych – to nic nie znaczy. Z tymi ludźmi przecież nie spotka się, nie porozmawia. Nie będzie też w stanie wyżalić się czy wypłakać. A przecież każdy tego potrzebuje, prawda?

W ostatnim czasie problem samookaleczeń czy liczba samobójstw wśród nastolatków, stale wzrasta. A to wszystko przez brak empatii, czułości, bliskości ważnych dla nich osób.

I takie są efekty.

Twój nastolatek pragnie dziś akceptacji, aby nie musiał czuć się niechciany. Pragnie też człowieka obok, który będzie wobec niego szczery, prawdziwy, lojalny.

Czy to tak wiele?

Może i nie uchronisz swojego dorastającego dziecka przed odrzuceniem czy presją rówieśników, ale jesteś w stanie teraz zwiększyć jego szansę, by mógł znaleźć dla siebie odpowiednią grupę i poczuć się lubiany, ważny, szanowany i doceniony. A także by mógł raz na zawsze uwolnić się od zagubienia, poczucia gorszości, wstydu czy „żebrania o uwagę” swoim kosztem.

Ebook „Postaw na przyjaźń” i wiedza w nim zawarta, jest właśnie tą szansą!
Dlatego nie czekaj z decyzją, bo marnujesz jedynie czas.

Wystarczy zrobić jedną rzecz:
Kliknij ZAMAWIAM przy wybranej przez Ciebie opcji…

Wybierz najlepszą wersję Pomocnika

Dopasowaną do potrzeb Twojej córki lub syna!

Pomocnik

Pomocnik Przyjazn
"Postaw na przyjaźń" (ebook, PDF) za 29 zł
29 zł
ZAMAWIAM

pakiet DAM RADĘ

Pakiet Dam Rade New
"Postaw na przyjaźń"
(ebook, PDF) za 29 zł
"Przemoc STOP"
(ebook, PDF) za 29 zł
BONUS: Ebook "Bądź Sobą" (ebook, PDF) za 19zł
77 zł
49 zł
ZAMAWIAM
Zaprezentowana cena opisanego powyżej pakietu jest najniższą ceną z ostatnich 30 dni

PAKIET PEŁNE WSPARCIE

Przyjazn - Pelne Wsparcie
„Postaw na przyjaźń”
(ebook, PDF) za 29 zł
"Przemoc STOP"
(ebook, PDF) za 29 zł
"Dziewczyna w trampkach" (ebook, PDF) za 37 zł
BONUS: Ebook "Bądź Sobą" (ebook, PDF) za 19 zł 
114 zł
79 zł
ZAMAWIAM
Zaprezentowana cena opisanego powyżej pakietu jest najniższą ceną z ostatnich 30 dni
Tu znajdziesz krótki opis dodatkowych ebooków,
o których wspominam powyżej:
EBOOK "Bądź sobą"
Przydatne wskazówki o tym, jak nareszcie nie bać się wyrażać tego, co czuję i myślę. Jak bronić własnych potrzeb zamiast udawać kogoś kim nie jest.
To zaledwie 23 strony - same konkrety!
Wartość 19 zł
EBOOK "Dziewczyna w trampkach"
To TWOJA NOWA PRZEPUSTKA DO SPOKOJU od problemów dojrzewania. Napisana przez dziewczynę, która mówi wprost o tym, co w życiu ważne.
Jej przekaz jest bardzo głęboki i osobisty – dzięki temu trafia 2x szybciej do nastolatek niż dorośli.
Jedyna taka pozycja dla młodzieży, która ma w sobie POTRÓJNĄ MOC wsparcia.
Wartość 37 zł
EBOOK "Przemoc STOP"
To najważniejszy sojusznik, który pomoże mu zmierzyć się z dręczycielami, internetowym hejtem, a także z odrzuceniem - bez niszczenia siebie.
Napisany prostym językiem, aby nastolatek szybko mógł go zrozumieć i wiedzieć, co ma robić – nie tracąc czasu.
To ponad 80 stron konkretnych wskazówek, strategii
działania zamiast walki i uciekania.
Wartość 29 zł
Copyright © 2016-2024 Dziewczyna w Trampkach - Małgorzata Kapuściak. Wszelkie prawa zastrzeżone!